Soner Yalçın'a soruyoruz: Rahmetli Savaş Ay da mı tarikatçıydı?

Doğan Medya Grubu el değiştirip Demirören Grubu'na geçtiğinden bu yana sahibi olduğu Oda TV üzerinden Demirören grubu çalışanlarına bazıları TGRT kökenli olduğu için Işıkçı suçlamasını yapan Soner Yalçın'a soruyoruz: Rahmetli Savaş Ay, Sibel Can ve Gülben Ergen de mi Işıkçıydı?

Soner Yalçın'a soruyoruz: Rahmetli Savaş Ay da mı tarikatçıydı?

Doğan Medya Grubu el değiştirip Demirören Grubu'na geçtiğinden bu yana Soner Yalçınsahibi olduğu Oda TV üzerinden CNN Türk ve çalışanlarına tabiri caizse sallayıp durma alışkanlığını sürdürdü. Birbirinin aynısı haberleri gün aşırı ısıtıp ısıtıp tekrar okuyucuların karşısına çıkaran Yalçın, bugün yine "CNN Türk TGRT oldu" başlığını atıp daha önce yazdığı haberi servis etti. Bu sefer haberi tekrar verme gerekçesi olarak da PKK sözcüsü Şirin Payzın'dan boşalan koltuğa gelen Ercan Gürses'i gösterdi. Oda TV'ye göre Ercan Gürses de daha önce TGRT'de çalışmıştı ve o da Işıkçıydı! Şimdi önce bir bakalım Soner Yalçın ve ekibine göre kimler Işıkçı... Haberdeki ifadeleri aynen veriyoruz:
"Doğan Medya Grubu’nun Demirören Holding’e satılmasının ardından, medyadaki değişim hızla devam ediyor. Bu değişim sırasında medya grubunda Işıkçıklar cemaati vücut buluyor. Odatv, Haziran ayında yaptığı haberinde medya grubunda işe girenlerin çoğunun Işıkçılar cemaatinin yayın organları olan Türkiye gazetesi ve TGRT kökenli olduğunu yazmıştı. Haberimizde, Demirören Medya Grubu’nun başındaki isim olan Mehmet Soysal’ın mesleğe 1983 yılında Türkiye Gazetesi’nde başladığı, o günden beri, onlarca yıl Işıkçılar tarikatının yayın organlarında çalıştığı bilgileri yer alıyordu. İşte o Mehmet Soysal, Demirören Medya Grubu’nda aldığı kritik isimlerde hep yolunun TGRT’den/ Türkiye gazetesinden / İhlas’dan geçmesini aradı. Örneğin, CNN TÜRK Genel Müdürlüğü koltuğuna TGRT kökenli Bora Bayraktar oturtuldu. CNN TÜRK Ankara Temsilcisi, TGRT’de Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık muhabirliği yapmış Dicle Canova oldu. Yine CNN TÜRK Haber Koordinatörlüğüne TGRT’de uzun süre çalışmış savaş muhabiri İrfan Sapmaz getirildi.Kanal D Haber’in başına İhlas Haber Ajansı’nda çalışmış olan Ramazan Kurnaz geldi. Hürriyet’ten Milliyet’e tüm Demirören Medya Grubu’nun Dijital Medya Direktörü ve Hürriyet İcra Kurulu Üyesi olan Bülent Ayanoğlu, “ömrünü Türkiye gazetesinde, İHA’da ve TGRT’de geçirdi” desek yeridir! Demirören medya grubundaki son değişiklik ise 19 yıl boyunca CNN Türk’te çalışan Şirin Payzın’ın işine son verilmesi oldu. Haftada 3 gün CNN Türk’te “Ne oluyor” programını sunan Payzın’ın boşalan programların yerine Ercan Gürses’in sunacağı programlar yer alacak. Peki Gürses kim? Ercan Gürses de televizyonculuğa 1994 yılında TGRT’de başlayan isimler arasında. Kanal D’nin Ankara Temsilciliği koltuğuna da oturan Gürses bir süre Türkiye Gazetesi'nde köşe yazarlığı ve Ankara Temsilci Yardımcılığı görevlerini yürüttü. Yani, Türkiye’nin en büyük medya grubunda “Işıkçılar kadrolaşması” aldı başını gidiyor.."
Şimdi bu noktada Soner Yalçın ve ekibine şunu sormak istiyoruz: Yolu her TGRT'den geçeni Işıkçı olmakla itham ediyorsunuz ya... Acaba vaktiyle TGRT'de programlar yapıp milyonlara ulaşan Sibel Can, Gülben Ergen de mi Işıkçıydı? Hatta rahmetli Savaş Ay TGRT'de program yaparken orada çalışmasının nedeni Işıkçı olması mıydı?  Başka sorularımız da var bir zahmet yanıtlayın lütfen aynı haberi kopyala yapıştır yapıp duracağınıza:
Demirören Grubu'nun İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal'ın Milliyet, Sabah, Hürriyet ve DHA'da yaptığı habercilikle vaktiyle çalıştığı TGRT'de yaptığı habercilik arasında ne fark var? Hangi haber ve yazsından dolayı ona Işıkçı diyorsunuz?
Julide Ateş gibi Fox Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk de o TGRT'de Mehmet Soysal kadrosunda çalışmıştı onlar da mı Işıkçı? 10 yıl çalıştılar... Peki ya Seda Sayan, Kadir İnanır... Onlarda mı Işıkçı? Ali Baransel, Murat Saygı, Vahap Munyar da mı Mehmet Soysal ile geldi? Sizin yazdığınız gibiyse öyle olması lazım...  D Smart Genel Müdürü Oktay Demir, Posta Genel Yayın Yönetmenliği'ne atanan Emre İskeçeli... Hangisi TGRT'den gelmiş? Mehmet Soysal işe başladığında İrfan Sapmaz zaten DHA'da çalışıyordu, Vaktiyle NTV'de başarılı haberler yaptı. Bora Bayraktar üniversitede idi. Kaldı ki Bora Bayraktar'ın tek çalıştığı kurum da TGRT değildi. Bayraktar 10 yıl boyunca CNN Türk Dış Haberler'de çalışmıştı. Söz ettiğiniz insanlar bugün gazeteciliğe başlamış geçmişi olmayan insanlar değil ki...
Peki öyle sıra sıra işinize gelen isimleri alıp bunlar Işıkçı derken neden Ahmet Hakan'ı da eklemiyorsunuz. O yıllardır Hürriyet'te ve o da TGRT'den geldi.  Işıkçı dediğiniz Ercan Gürses NTV'de çalıştı, Reuters Ankara temsilci yardımcılığı yaptı. 
Dicle Canova derseniz zaten 19 yıldır CNN de haber müdürü idi.  Abdülkadir Selvi de yıllardır Hürriyet'de. O da TGRT Ankara'da Soysal'ın kadrosunda haber müdürlüğü yapmıştı vaktinde. Niye o zaman bu iftiraları atmadınız? Sizin dediğinize göre zaten Doğan Grubu Işıkçılarla dolmuş yıllar önce... Niye itiraz etmediniz o vakit? Ayrıca Soysal kuruma yeni gelmiş de değil beş yıldan beri Vatan ve Milliyet İcra Kurul Başkanı idi. Sanki yeni gelmiş gibi yazmaya utanmıyor musunuz?
Daha bitmedi; Mete Belovacıklı Posta ve CNN Ankara temsilcisi, Milliyet eski yazıişleri müdürü ve son beş yıldan beri Vatan ve Milliyet köşe yazarlı idi.  Ahmet kabaklı, Ergün Göze, Prof. Mim Kemal Öke, Yılmaz Öztuna, Prof.İsmet Giritli, Tarık Buğra, Prof. Yılmaz Altuğ TGRT'nin gazetenin kadrolarındaki bu isimler hepsi mi tarikatçiydi? Peki ya Mehmet Barlas... TGRT'de çalıştı. Tarikatçi miydi? Bu uzun başarılı kariyer yıllarını bilerek yok saymak gerçekleri gizlemek seçmek gazetecilik mi! Gerçekten soruyoruz bu mu gazetecilik?

Kaynak: www.fisekhaber.com 
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.