Savaş muhabiri İrfan Sapmaz, Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili çok önemli bilgiler verdi

Savaş muhabiri İrfan Sapmaz, Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili çok önemli bilgiler verdi.İrfan Sapmaz dünyanın bir çok yerinde bulunan gazetelere ve televizyonlara bölge ile ilgili röportajlar veriyor.

Savaş muhabiri İrfan Sapmaz, Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili çok önemli bilgiler verdi

Askerlerimizin morali iyi
Askerlerimizin morali iyi. Bunda hiç şüpheniz olmasın.
1595 terörist etkisiz hale getirildi
1595 terörist etkisiz hale getirildi. Çok sayıda terörist kaçıyor. Afrin’den kaçanlar var. Esad rejimiyle temasa geçip, “gelin silahlarımızı verelim, burayı Türkiye’ye teslim etmeyelim, Türk askerleri buraya girmesin” diyorlar ancak Esad rejimi de Türkiye ile karşı karşıya kalma riskini almak istemiyor.
Operasyonda bir problem yok
Afrin’e yönelik operasyonlarda bir sıkıntı yok, bir problem yok. Hem Türkiye tarafında hem de Suriye tarafında harekatı izliyorum. Komando birliklerimiz, sat komando birliklerimiz, polis özel harekat, jandarma özel harekat, keskin nişancılarımız.. Türkiye sürekli bölgeye askeri takviye yapıyor. Afrin’de tam bir panik havası var.
Cinderes’ten çekilmediler
Şu anda Cinderes merkeze yönelik operasyonlar sürüyor. Etrafındaki köyler teröristlerden temizleniyor.
Afrin’in çevresindeki köylerde fazla sivil yok
Afrin’in çevresindeki köylerde çok fazla sivil yok. Gelen haberler bu yönde. Olanlar da bir an önce bölgedeki teröristlerin gitmesini istiyorlar. Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu’nu da çok güzel bir şekilde karşılıyorlar.
ABD Dış İşleri Bakanı Tillerson’ın Ankara ziyareti
Türkiye, kararlılığını bir kez daha ortaya koydu. Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu aynen şunu söyledi: “Artık icraat görmek istiyoruz. ABD’nin daha önce verdiği sözler yerine getirilmedi.” Bu, artık inanmıyoruz demek. Onlar Münbiç’e girmememiz için yoğun çaba harcıyorlar. Afrin’in önünü kesemediler. Daha önce de 30 kmlik bir tampon bölge oluşturalım dediler ancak Türkiye kabul etmedi. Türkiye, Afrin’e girileceğini söyledi ve kararlılığını gösterdi. Münbiç’te ABD’li askerler var general var başında. İnanılmaz yalanlar söylüyorlar. Tillerson diyor ki, “PYD ile YPG’yi silahlandırmıyoruz, bunları birbirleriyle savaştırabiliriz”. Türkiye artık bunlara inanmıyor. ABD, Dış İşleri Bakanını göndererek önümüzü kesmeye çalıştı. Ancak bu konuda bir sıkıntı yok.
Rusya neden Türkiye’ye hava sahasını açtı?
Devletler arasında çıkar ilişkileri önemlidir. Onun için Türkiye ile bozuşmak istemiyor. Bölgede güçlü bir Türkiye var. Rusya, Afrin’den gözlemcilerini ve askerlerini çekti. Türkiye de operasyonlarına başladı.
Askerlerimizin sayısı ne kadar?
Sınırımız boyunca her yerde askerlerimiz var. Sanıyorum rakamlar şu anda 10 bini geçti. İlk etapta sayı 6400’dü. 30 binin üzerinde de Özgür Suriye Ordusu askeri var.
Ölen Rus askerleri haberi doğru mu?
100’e yakın hayatını kaybeden Rus askerlerinden bahsediliyor. Moskova’da ciddi anlamda sıkıntı var. Putin’i sıkıntıya sokacak haberler bunlar. Onlar sadece 6-7 askerin hayatını kaybettiğini bildirdi.
Afrin merkezde direniş olur mu?
Evet bir direniş bekleniyor. Ona göre de tedbirler alınıyor. Cinderes ve Raco bölgesinde çok önemli adımlar atıldı. Cinderes ve Raco arasındaki yol birleştirildi. Cepler açılıyor. Sınırlarımız boyunca çeşitli bölgelerde, Azez tarafında, Bursaya Dağı’nın alınmasıyla birlikte kuzey tarafında özellikle Bülbül bölgesiyle birlikte o cepler birleştirilmeye çalışılıyor. Afrin’e doğru adım adım gidiliyor.
ABD’nin Esad’ı kendi tarafına çektiği doğru mu?
Esad, gerek Rusya’dan gerekse ABD’den destek alarak ayakta kalmaya çalışıyor.
Esad güçlerinin Afrin’e girdiği doğru mu?
Böyle bir haber var. Esad askerleri anlaştı Afrin’e girdi diye. Şu anda Suriye’deyim. Afrin’e yönelik tüm operasyonları takip ediyorum. Buradaki Özgür Suriye Ordusu birliklerine çok sayıda istihbarat bilgisi akıyor. Orada (Afrin’de) akrabaları var. Teröristlerin içerisinde adamları var. Oradan da bu tarafa çok sayıda bilgi geliyor. Bu haberin (Esad güçlerinin Afrin’e girdiği haberinin) doğru olmadığını söylediler buradaki kaynaklar.
TSK, kimyasal gaz mı kullandı?
Öyle bir haber çıktı. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kimyasal gaz kullandığı ve 6 kişinin yaralandığı iddiasıyla fotoğraflar yayınlandı. Bunlar kesinlikle gerçek değil. Türkiye’nin burada böyle bir şeyi kullanmaya hiç ihtiyacı yok. Operasyonların hızını kesmek amacıyla tamamıyla provokasyon bir haber bu.
Siviller boşaltıldı mı?
Siviller boşaltılmadı. Sivillerin boşaltılmasına Afrin’de izin vermiyorlar. En az 1 evden 1 kişi olmak üzere zorla silah altına alıyorlar. Her gün Afrin’de cenaze merasimleri yapılıyor. Ölen teröristleri toprağa veriyorlar.
Afrin’den sonra hedef Münbiç
ABD Dış İşleri Bakanının hedefi özellikle Münbiç’e yönelik operasyonun önünü kesmek. Onun için geldiler ancak Münbiç’e yönelik operasyon devam edecek. Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun açıklaması bu yönde.
Özgür Suriye Ordusu içinde Türk var mı?
Özgür Suriye Ordusu içinde Türk’ler olabilir. Burada (Suriye’de) akrabaları olanlar ya da Türkiye’ye gidip Türk vatandaşı olanlar olabilir. Özgür Suriye Ordusu, sivil gruplardan oluşuyor. 3 tümen ve 17 grup var bunların içerisinde.
Toplam şehit sayısı
TSK’nın resmi açıklamasına göre 31 şehidimiz var. ÖSO’daki şehit sayısı da 30-40 civarında.
ABD ile Türkiye anlaştı mı?
Bu haberlere aldanmamak lazım. Masa üzerinde anlaşmalar vardır birde masanın arkasında başka anlaşmalar vardır. Türkiye bu anlamda ABD ile anlaşmış değil. Dış İşleri Bakanı, “icraat görelim” diyor.
Sivil kıyafetli teröristler nasıl ayırt edilecek?
Afrin’e girilirken o yönde de tedbirler alınıyor. Artık korktuklarından ötürü sivil kıyafetler giyiyorlar. Sivil kıyafetle röportajları bile var. Sivil kıyafetlerle hareket ediyorlar. Hedef olmamak için.
ÖSO içinde El-Kaide bağlantılı grup var mı?
Bir süre önce Azez’de ve bazı bölgelerde El Kaide bağlantılı gruplar vardı. Onların kontrolünde olan yerler vardı. Onlar daha sonra çekildiler. Özgür Suriye Ordusu içinde çok fazla insan var. Kimin ne olduğunu bilmeniz imkansız. Şurada şu var, burada bu var demek imkansız. Bölge çok kaygan. Bölgede siviller, Özgür Suriye Ordusu ile birleşmiş durumda.
Operasyon ne zaman biter?
Operasyonun bir kaç aydan önce bitmesini beklemiyorum.
Türk Silahlı Kuvvetleri olmasa Özgür Suriye Ordusu hiç bir şey yapamaz mıydı?
Bu çift taraflı bir olay. Özgür Suriye Ordusu, Türk Silahlı Kuvvetleri ile birlikte olmaktan çok memnun. Elbette TSK olmadan, Özgür Suriye Ordusu’nun bunu tek başına başarması imkansızdı. Diğer taraftan, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tek başına başka bir ülkenin toprağında bir harekatı kısa bir süre içinde tamamlaması da kolay değildi. Bunlara takılmamak lazım. Önemli olan TSK ve ÖSO’nun omuz omuza bu operasyonları yürütüyor olması.
ÖSO’nun silah deneyimi var mı?
Son 7 yıldır Suriye’nin her yerinde Esad’a karşı savaşan muhalif gruplar var. Bunların ciddi deneyimleri olmuş. Bunların hepsi sivil insanlar ya da Esad ordusu içinden kaçan insanlar. Deneyimli olanlar zaten grupların başında komutan olarak görev yapıyorlar. O anlamda bunlar da bayağı bir deneyim kazanmışlar.
Afrin’de çok sayıda yabancı terörist var
Çinli var. Amerikalı var. Alman var. Fransız var. İngiliz var. Bunların hepsi tanınmamak için yüzlerini kapatıyor. Dünyanın her yerinden geliyorlar.
TSK ile ABD Münbiç’te çatışır mı?
ABD Dış İşleri Bakanı Tillerson’ın geliş amaçlarından biri buydu. Türkiye ile karşı karşıya gelmek istemiyorlar. Buna çok fazla bir ihtimal vermiyorum. Münbiç’e girilmesi konusunda bir anlaşmaya varılırsa ki anlaşmaya varıldığı iddia ediliyor ama Çavuşoğlu, “icraat görelim” demişti. Oradan (Münbiç’ten) çekileceklerini düşünüyorum.
Öldürülen terörist rakamları nasıl tespit ediliyor?
Snipercılarımız var, keskin nişancılarımız var. Havadan İHA’lar var. İHA’lar sürekli kontrol ediyorlar. Gözetim yapıyorlar. Sokakta yürüyen her insanı, öldürülen her teröristi tespit ediyorlar. İçeride çok sayıda Türkiye’ye, Özgür Suriye Ordusu’na istihbarat veren insan var. Bu şekilde tespitler yapılıyor.
Suriye’ye hangi birlikler girdi?
Bordo Bereliler girdi, Polis Özel Harekat girdi, Jandarma Özel Harekat girdi, Keskin Nişancılar (snipercılar) girdi.
Afrin’i ne kadar sürede temizlemek mümkün?
Tahminen 1,5 – 2 ayı bulur diye tahmin ediyorum. Çünkü orada çok sayıda sivil var. O sivillere zarar gelmemesi için tedbir alınıyor.
Bölge halkı destek veriyor mu?
Bölge halkı destek veriyor. Ele geçirilen köylerde bölge halkının desteğini görüyoruz.
Teröristler kimlik kontrolü yapıyor mu?
Teröristler canlarını kurtarmaya uğraşıyorlar. Kimlik kontrolü yapacak durumda değiller. Minnak Havalimanı şu anda teröristlerin elinde. Minnak Havalimanı, Maranez gibi bölgeler düz arazi olduğu için, bu bölgelere yönelik operasyonlar başladıktan kısa bir süre sonra buralar teröristlerden alınacaktır.
Ele geçirilen köyler kime bırakılıyor?
Ele geçirilen köyler, ÖSO denetimine bırakılıyor. Bizim birliklerimiz de orada denetimi sağlıyorlar. Gerekli noktalar oluşturuluyor.
Alınan bölgeleri kendi toprağımıza katacak mıyız?
Alınan yerleri kendi bölgelerimize katmak diye bir şey söz konusu değil. Türkiye’nin hiç bir ülkenin toprağında gözü yok. Bu operasyonun tek bir amacı var, sınırlarımızın güvenli bir hale getirilmesi ve teröristlerin bu bölgeden temizlenmesi.
Sığınıklar da ÖSO’ya mı bırakılıyor?
Sığınaklar mayınlardan ve çeşitli patlayıcılardan tamamıyle temizlendikten sonra kontrol altına alınıyor. Gerekenler yıkılıyor, yerle bir ediliyor.
Afrin’de petrol var mı?
Afrin’de petrol yok. Ülke petrollerinin üçte biri Fırat’ın doğusunda. Rusya ve Çin’in kontrolündeki Deyr ez Zor’da inanılmaz petrol yatakları var. Esad rejimi ile yapılan anlaşma çerçevesinde onların kontrolüne bırakıldı. ABD ise teröristlerle birlikte Rakka’yı kontrol altında tutuyor. Bu bölgelerde petrol olduğu için uluslararası güç mücadelesi veriliyor.
Çinliler’in, Ruslarla birlikte Fırat’ın Doğusunda petrol şirketleri var. Ve çalıştırıyorlar.
Esad Türkiye ile savaşır mı?
Esad’ın Türkiye ile savaşacak güçte olduğunu zannetmiyorum. Şam kaynaklı bazı haberlerde Esad’ın Afrin’e girdiği iddiası var ancak böyle bir durum söz konusu değil.
Suriye tarafından Türkiye’ye roket ve füze eskisi kadar atılmıyor
Sınırlardan içeriye Afrin’e doğru 10 km’lik bir giriş sağlandı. Daha önce saldırı gerçekleştirdikleri hedefler yok edildi. İHA’lar sürekli havada tespit ediyorlar. Teröristler de yerleri tespit edilecek korkusu yaşıyor. O anlamda azaldı diyebiliriz.
Korucular da girdi
Çok sayıda korucunun yola çıkmıştı. Onların da girdiğine dair haberler var.
Özgür Suriye Ordusu silahları nereden buluyor?
ÖSO yaklaşık 7 yıldır Esad rejimine karşı savaşıyor. Ülke topraklarının %85’i Esad rejiminden ele geçirilmişti. O sırada çok sayıda silahlar alındı. Aynı zamanda çatışmalarda da ele geçirilen çok sayıda silah var. Onları alıyorlar onları kullanıyorlar.
Köylüler Afrin’e mi kaçıyor?
Afrin’e kaçanlar var. Afrin’den de kaçanlar var. Ancak köylerinde kalıp bekleyenler var. Onlara herhangi bir zarar verilmiyor. Her ihtiyaçları anında karşılanıyor. Güvenliklerinin de TSK ve ÖSO teminatı altında olduğu bildiriliyor.
Türkiye’deki Suriyeliler, sınırlardaki güvenlik sağlandıktan sonra Suriye sınırları içerisine gönderilecekler.
Siviller, teröristlerden nasıl ayrılacak?
Ellerinde silah olunca bunlar terörist demektir. Siviller eline silah alıp TSK’nın ya da ÖSO’nun karşısına çıkmıyor.
Cinderes’e ne zaman girilir?
Cinderes etrafında çok ciddi çatışmalar var. Cinderes’e girilmesi yakındır. Cinderes ve Raco Dağı çevresi birleştirildi. Bu çok önemli bir adımdı. Daha sonra da Cinderes merkeze girilecek. Cinderes merkeziyle Afrin’in merkezinin birbirne olan uzaklığı yaklaşık 5-6 km kadar.
Halep bağlantısı neden kontrol edilemiyor?
Astana Anlaşmasına göre şu anda İdlib tarafında Halep yakınlarında 7 ayrı noktada Türk Silahlı Kuvvetleri gözlem noktaları oluşturdu. Halep’in merkezi Esad kontrolünde ancak Halep’in etrafında Özgür Suriye Ordusu’ndan binlerce grup var. Orada da savaş devam ediyor.
Esad rejimiyle ilişkiler yumuşar mı?
Esad rejimiyle ilişkilerin yumuşayacağı yönünde herhangi bir emare görünmüyor.
Esirlere ne yapılıyor?
Teslim alınan esirler TSK tarafıdan sorgulanıyor. Bu şekilde bir çok bilgiye ulaşıldı.
IŞİD (DEAŞ) şu anda ne yapıyor?
Azez daha önce IŞİD’in kontrolündeydi. Ciddi çatışmalardan sonra burası ele geçirildi.
Afrin, YPG’yi destekliyor mu?
Afrin’de YPG’yi destekleyenler de var. Zorla silah altına alınanlar da var. Desteklemeyenler de var. YPG güçlü değil. Güçlü olsalar bu kadar yeri teslim etmezlerdi.
Neden ÖSO ile hareket ediyoruz?
Çünkü burada ihtiyaç var. Bir başka ülkedeyiz. Burasının dili farklı, gelenekleri farklı, görenekleri farklı.
Münbiç’e ne zaman girilir?
Afrin’e maksimum 1-2 ay içinde girilir. Daha sonra da Münbiç’e hareket edilecek. Rakka ise teröristlerin ve ABD’nin kontrolünde.
PYD/YPG/PKK’nın Türkiye’de hareket edecek durumu yok
PYD/YPG/PKK’nın Türkiye’de hareket edecek durumları yok. Nereden başlarını kaldırsalar hemen etkisiz hale getiriliyorlar.
Azez ile Cinderes yakın mı?
Hayır yakın değil. Azez ile Cinderes arasında Afrin var.
İdlib’in durumu nedir?
İdlib’te şu anda bir bağlantımız yok. İdlib’e geçiş de yok. Çünkü İdlib’e giden olan yollar teröristlerin kontrolünde. İdlib’e ancak Türkiye tarafından, Reyhanlı’dan geçebilirsiniz.
Esad hala lider mi?
Başka ülkelerin güdümünde bir lider olmaz. Esad ABD’nin güdümünde, Rusya’nın güdümünde biri.
Siviller nerede?
Türkiye sınırı boyunca operasyonların devam ettiği bölgelerde köylerde, kasabalarda siviller var. Yaşamaya devam ediyorlar. Yeme, içme vs bütün ihtiyaçları karşılanıyor. Hastaları varsa onlara müdahale ediliyor. Siviller açısından şu anda ele geçirilen bölgelerde hiç bir sıkıntı yok.
Teröristlerin ölüleri ne yapılıyor?
Özgür Suriye Ordusu tarafından toprağa veriliyorlar, gömülüyorlar.
Hava harekatı sürekli var
Hava harekatı sürekli devam ediyor. Bölgede teröristler temizleniyor. Havadan çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiğini söyleyebiliriz.
ÖSO içinde Türkçe bilenler var
ÖSO içinde Türkçe bilenler var. Türkiye’de 4-5 sene çalışmışlar. O şekilde Türkçe öğrenmişler. ÖSO içinde Türkmen grupları da var. Özellikle Azez bölgesi Türkiye ile çok yakın ilişki içerisinde. ÖSO’da ayrıca Kürtler de var.
Harekat bittikten sonra güvenlik nasıl sağlanacak?
Harekat sonrası güvenlik hem TSK, hem de ÖSO tarafından sağlanacak.
PYD içinde bizden ajan var mı?
Türkiye güçlü bir devlet. 80 milyonluk bir ülke. Türkiye’nin bu bölgede çok etkin olduğunu söyleyebilirim. Her yerden bilgi akışı var. ÖSO içinden çok ciddi bilgi akışları var.
Cinderes’e girmek zor mu olacak?
Cinderes’in etrafı tamamen alındı. Afrin istikametine doğru, Cinderes merkezine girmek için o bölgede ciddi çatışmalar yaşanıyor.
Afrin merkezde vurulan hedef var mı?
Afrin merkezde vurulan hedef var. İHA’larımızın bu yönde çok ciddi çalışmaları var. Sivil giyimli teröristlerin bir cipin arkasından füze saldırısından bulunduktan sonra nasıl imha edildiğini izlemişsinizdir.
Afrin’in nüfusu ne kadar?
Eski rakamlara göre Afrin merkez ve çevresi 170-180 bin idi. Ancak son zamanlarda 70-80 bin civarı bir nüfustan söz ediliyor.
ABD, Münbiç’ten çekilmezse ne olur?
Türkiye, bu konuda kararlılığını gösterdi. Münbiç’te Arap nüfusu yüzde 80-90 arasında. Çok kısa bir süre içinde alınacak. Umutlar o yönde.
Afrin’i tamamen silsek ne olur?
Türkiye bir terör devleti değil. Onun için siviller korunmaya çalışılıyor. Sivillere zarar gelmeden Afrin alınacak.
Kandil dururken Afrin’de ne işimiz var?
Afrin’den çok ciddi saldırılar var. Reyhanlı, Kilis, Hassa’ya saldırılar var. Son günlerde saldırı olmadı ancak PKK/PYD/YPG/DAEŞ gibi terör örgütleri burayı bir merkez haline getirmişler. Gelecekte çok ciddi tehdit oluşturuyordu. Onun için buraya girildi. Kandil’e de eninde sonunda girileceğini  biliyoruz.
Çatışmada teslim olan teröristler var
Çatışmada teslim olan teröristler her türlü bilgiyi veriyorlar.
Afrin, yerleşim yerlerine kaç km?
Reyhanlı’dan 31 km, Kırıkhan’dan 17-18 km, Azez’den 14 km.
Afrin’de PKK’lı ya da sivil nasıl ayırt edilecek?
Ellerinde silah olan herkes terörist muamelesi görecek. Teröristlerin çoğunluğu sivil kıyafet giymiş durumda. Biliyorsunuz 11 şehidimiz vardı. Siviller arasından el bombalarını çıkartıp attılar. 11 askerimiz o şekilde şehit oldu. O yüzden bu konuda son derece hassas Türkiye.
Savaşta hassasiyet olur mu?
Evet olur. Biz bir terör devleti değiliz. Müslümanız her şeyden önce. Onun için savaşta önünüze geleni öldüremezsiniz. Bunun kuralları vardır. Yoksa Allah hesabını sorar. Yaşlıya, yaşlı kadına dokunamazsınız. Çocuklara dokunamazsınız. Ağaçları kesemezsiniz. Hayvanları öldüremezsiniz. Önümüze geleni vuralım yok edelim diye bir şey yok. Türkiye zaten böyle bir şeyi yapmaz.
Afrin’deki terörist sayısı?
Zorla silah altına aldıklarıyla beraber 20 bine yakın teröristin varlığından söz ediliyor Afrin’de.
Arap Aşiretlerin durumu
Bölgedeki Arap aşiretleri Türkiye’nin yanında. Azez’deki siviller ve Özgür Suriye Ordusu’na ait gruplar destek gösterileri yapmışlardı.
Sivil koridorlardan çıkmayan siviller
Orası teslim alındığı anda ki bu yönde görüntüler var; teslim alındığı anda sivillere durum anlatılıyor. İhtiyaçları olup olmadığı soruluyor. Yiyecek, giyecek, ısınma gibi ne ihtiyaçları varsa temin ediliyor. Güvenlikleri teminat altına alınıyor.
Göğüs göğüse çarpışmalar oldu
Burseya Dağı’nda göğüs göğüse çarpışmalar oldu. Sosyal medya hesaplarımda hepsinin görüntüleri var.
ABD, 300 PYD’liyi vurdu mu?
Evet. ABD, 300 PYD’liyi yanlışlıkla vurdu.
Afrin içerisine bildiriler dağıtıldı
Afrin içerisine bildiriler dağıtıldı. Birebir hedefler belirleniyor. Orada siviller yok. İHA’larla birebir hedefler belirleniyor. Koordinatlarla belirlendikten sonra bu hedefler vuruluyor.
Yaralı teröristlere ne yapılıyor?
TSK ya da ÖSO tarafından alınıyor, sedyelerle taşınıyor ve onlara insan muamelesi yapılıyor. Hastanelere götürülüyorlar. Savaşın şartları var.
ÖSO işkence ediyor mu?
ÖSO dahil hiç kimse işkence etmiyor.
SİHA’lardan (Silahlı İnsansız Hava Aracı) elde edilen görüntüler Türkiye’de NATO üstlerindeki radara mı gidiyor?
Hayır bizim uydumuz var.
Türkiye, Amerikan İstihbarat Servisi CIA’in, PYD/YPG’li teröristlere anlık istihbarat sağladığını ortaya çıkardı
CIA’in, elde ettiği tüm bilgileri buradaki terörist gruplarla paylaştığı ortaya çıktı. Her türlü bilgiyi bunlara aktarıyorlarmış. Bu anlamda da Türkiye, gerekli tedbirleri alıyor. Bu teröristlerin Afrin ve çevresinde istihbarat amaçlı kurdukları gözlem noktaları var. Oraları da imha ediyorlar.
Afrin’de üst düzey YPG’liler var mı?
Tabii ki var.
FETÖ temizlenmeseydi böyle bir başarı olamazdı
FETÖ temizlenmeseydi böyle bir başarı olamazdı. FETÖ’de çok hain vardı. Ordu’nun içinde, MİT’in içinde, devletin içinde. Gördünüz.
 
Kaynak:Günlükgaste.com 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.